Dropcom.eu – hurtownia dropshipping

Czekamy na kontakt: +48 12 306 70 19

Bezpieczne grillowanie na gazie

Jak bezpiecznie grillować na gazie?

BEZPIECZNE GRILLOWANIE NA GAZIE

Wiele osób, które nigdy nie grillowały na gazie, trochę boi się używania gazu. Dopóki przestrzegasz zasad bezpieczeństwa, nic złego nie ma się prawa wydarzyć. Na tym blogu informujemy o tym, jak bezpiecznie korzystać z grilla gazowego, jakie rodzaje urządzeń gazowych oferujemy, a także udzielamy wskazówek i porad!

BUTLA GAZOWA CZY KARTUSZ GAZOWY?

Kempingowe grille CADAC działają na gaz. Masz do wyboru butlę z gazem wielokrotnego użytku lub (jednorazowy) kartusz gazowy. Butla z gazem wielokrotnego napełniania zawiera naturalnie znacznie więcej gazu i dlatego znacznie dłużej służy. Z drugiej strony jest dość duża i ciężka, więc nie jest zbyt praktyczna kiedy wybierasz się na biwak.

Jeśli jednak masz wystarczająco dużo miejsca w kamperze, przyczepie kempingowej lub samochodzie i waga nie ma znaczenia powinieneś zdecydowanie sięgnąć po butlę z gazem wielokrotnego użytku. Masz wybór między uniwersalną butlą gazową a butlą Campingaz. Uniwersalne butle gazowe mają różne kształty i rozmiary; wykonane z metalu lub lekkiego włókna, różnych marek i w różnych kolorach.

CADAC

Jeśli masz mniej miejsca, wolisz nie zabierać ze sobą ciężkiej butli z gazem to zdecyduj się na bardziej kompaktową i lżejszą alternatywę. Kartusze gazowe będą w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Są lekkie i można je wyrzucić bezpośrednio po użyciu. Nasze campingowe grille CADAC mogą być używane w połączeniu z kartuszami gazowymi. kartusze gazowe CADAC wyposażone są w standardowy, samouszczelniający zawór bezpieczeństwa z gwintem EN417. Możesz je odkręcić po użyciu, nawet jeśli nie są jeszcze puste. Jeśli chcesz ponownie grillować, po prostu przykręć wkład z powrotem do regulatora ciśnienia.

Jeśli uznasz, że kartusz jest zbyt mały, ale nie chcesz zabierać ze sobą ciężkiej butli z gazem na wakacje? Rozwiązaniem jest Power Pak: lekkie urządzenie, które łączy dopływ gazu z 2 nabojów gazowych i zastępuje standardowy regulator ciśnienia.

KTÓRY REGULATOR CIŚNIENIA POWINIENEM WYBRAĆ DLA MOJEGO KEMPINGOWEGO GRILLA?

Możesz podłączyć butlę gazową lub kartusz gazowy do grilla za pomocą regulatora ciśnienia gazu. Regulator ciśnienia zapewnia, że Twój grill jest zawsze zasilany gazem pod dobrym, stałym ciśnieniem.

Wybór regulatora ciśnienia zależy od źródła gazu z jakiego korzystasz. W poniższej tabeli pokazujemy, jakiego regulatora ciśnienia potrzebujesz do jakiego rodzaju zasilania gazem.

Źródło gazuRegulator
Uniwersalna wielorazowa butla gazowaUniwersalny regulator
Butla gazowa CampingazRegulator do butli Campingaz
Kartusze gazowe CADACRegulator do kartuszy EN417 lub Adapter Power Pak CADAC

JAK DŁUGO MOŻNA GRILLOWAĆ Z UŻYCIEM KARTUSZA GAZOWEGO?


Kolejne często zadawane pytanie to jak długo grill będzie działał na kartuszu z gazem lub na butli z gazem. To zależy od wielu czynników:

 • Rodzaju używanego wkładu gazowego lub butli z gazem.
 • Rodzaju używanego grilla; duży grill naturalnie zużywa więcej gazu niż mały model, ponieważ często ma większy palnik gazowy z silniejszym płomieniem.
 • Warunków pogodowych; w chłodne dni zużywa się więcej gazu niż w ciepłe dni; do grillowania potrzebujesz więcej mocy (a zatem gazu).
 • Ustawienia pokrętła regulacji ciepła; czy grillujesz na pełnym gazie, średnim lub najniższym ustawieniu. Dla ułatwienia, w poniższej tabeli możesz sprawdzić, jak długo działa grill podczas korzystania z naboju lub butli z gazem.

  Aby dać pogląd na czas gotowania na gazie z różnych źródeł, w poniższej tabeli przedstawione są najbardziej popularne grille CADAC i jak długo średnio działają na poszczególnych źródłach gazu.
 Safari ChefGrillo ChefCarri Chef
Kartusz 500g4 godziny3 godziny2 godziny
Trio Power Pak CADAC 6 godziny4,5 godziny3 godziny
Power Pak CADAC8 godzin6 godzin4 godziny
Butla uniwersalna 5kg40 godzin23 godziny20 godzin
Butla uniwersalna 10kg77 godziny46 godzin37 godzin

ZAMROŻONE KARTUSZE

Czasami może się zdarzyć, że kartusz zamarznie. Zwykle dzieje się tak, gdy na zewnątrz jest zimno lub gdy zużycie gazu jest bardzo wysokie. We wkładzie znajduje się skroplony gaz. Skroplony gaz potrzebuje ciepła, aby przybrać postać gazową. Ciepło to jest pobierane z otoczenia. W przypadku gdy gaz zużywany jest bardzo szybko i / lub dużej ilości na zewnętrznej stronie naboju może tworzyć się wilgoć, która następnie może zamarznąć. Jeśli kartusz z gazem jest zamrożony, wyłącz grill i odczekaj aż kartusz ponownie się nagrzeje. Problem ten można wyeliminować korzystając z Power Pak.

Naboje gazowe ogólnie działają dobrze przy temperaturze zewnętrznej 10-15 ° C.
W przypadku Power Pak temperatura ta to 5-10 ° C.

30MBAR VS 50MBAR

W większości krajów UE standardowe ciśnienie gazu wynosi 28–37 mBar. Nasze grille są do tego wymogu dostosowane i dlatego należy ich używać z regulatorem ciśnienia gazu 30mBar. Nie jest on dołączany do grilla w standardzie. Wynika to z faktu, że każdy ma własne preferencje dotyczące rodzaju źródła gazu. Ten wybór pozostawiamy klientowi. W zależności od wybranego rodzaju zasilania gazem należy wybrać odpowiedni regulator.

Standardowe ciśnienie gazu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii wynosi 50 mBar. W Polsce jest to 28–37 mBar. Dlatego na naszym polskim portalu można zamówić tylko grille gazowe dostosowane do ciśnienia gazu 28–37 mBar. Grilli tych należy używać w połączeniu z regulatorem ciśnienia 28–37 mBar.

Safari Chef | grill kempingowy | CADAC

WAŻNE WSKAZÓWKI

Podzielimy się teraz z Tobą szeregiem wskazówek:

 • Upewnij się, że butla z gazem / kartusz gazowy są zawsze ustawione pionowo.
 • Urządzenia gazowe wymagają wentylacji do prawidłowego działania; dlatego używaj urządzenia tylko na zewnątrz.
 • Przed użyciem grilla wykonaj test szczelności gazu. Do jego wykonania potrzebować będziesz mydła i wody: rozprowadź trochę wody z mydłem na złączach węża gazowego. Jeśli pojawią się bąbelki to oznacza, że jest wyciek gazu. W takim przypadku należy natychmiast zakręcić dopływ gazu zarówno na grillu jak i na butli z gazem. Następnie sprawdź wszystkie połączenia i ponownie wykonaj test szczelności. Gdy wyciek się utrzymuje nie używaj grilla i skontaktuj się ze sprzedawca CADAC.
 • Zawsze najpierw zamknij dopływ gazu z butli gazowej, a następnie grill.
 • Czy używasz Power Pak? Zawsze najpierw podłącz wąż gazowy przed przekręceniem kurka, w przeciwnym razie może nastąpić uszkodzenie zabezpieczenia.
 • Użyj szybkozłączki Quick Release, aby szybko (bezpiecznie) podłączyć lub odłączyć wąż gazowy. Za pomocą tego poręcznego połączenia wystarczy kliknąć wąż gazowy, aby włączyć / wyłączyć grill. Szybkozłączka Quick Release jest również dostępna z 2 łącznikami, dzięki czemu możesz łatwo przełączać się między wieloma urządzeniami, takimi jak grzejniki tarasowe, kuchenki i kuchnie zewnętrzne.
 • Wymieniaj swój regulator ciśnienia gazu a wąż co 5 lata!

PYTANIA? Czy po przeczytaniu tego artykułu nadal masz pytania? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Chętnie Ci pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare