Dropcom.eu – hurtownia dropshipping

Czekamy na kontakt: +48 12 306 70 19

Generowanie prawidłowej etykiety kurierskiej

Nasz system automatycznie drukuje etykiety kurierskie. Przeczytaj jak prawidłowo je wygenerować oraz jak dołączyć je do zamówienia. Brak prawidłowej etykiety spowoduje opóźnienie w realizacji zamówienia.

Dlaczego wymagamy etykiet kurierskich w formacie A6?

Nasz system automatycznie realizuje Państwa zamówienia, jeżeli załącznik z etykietą został dodany prawidłowy. Pozwala nam to szybciej realizować Twoje zamówienia, co jest kluczowe dla pozytywnych opinii od klientów.

Etykiety niezgodne z poniższymi wytycznymi są przez system odrzucane. W takiej sytuacji opiekun handlowy skontaktuje się z prośbą o przesłanie prawidłowej etykiety. Powoduje to “wyjęcie” zamówienia z kolejki i przełożenie go na koniec, co przekłada się na opóźnienia w realizacji.

Dlatego prosimy o zamieszczanie poprawnych etykiet w formacie A6.

Każda firma kurierska pozwala na wygenerowanie etykiety w formacie A6 (do wydruku na tzw. etykieciarce). W razie problemów pytania należy kierować do tych firm.

Poniżej znajdą Państwo instrukcję dla firmy DHL, InPost (kurier, Paczkomaty), DPD, Allegro.

Do zarządzania plikami PDF rekomendujemy darmowy program Adobe Acrobat: https://get.adobe.com/pl/reader

Więcej niż jeden list przewozowy do zamówienia

Jeżeli zamówienie ma zostać zrealizowane przy pomocy więcej niż jednego listu przewozowego to należy w aplikacji do obsługi PDF (np. Adobe Acrobat) połączyć w jeden plik zgodnie z zasadą jedna strona = jeden list przewozowy.

Więc jeżeli do zamówienia będą dołączone trzy listy przewozowe to załączany plik PDF powinien mieć 3 strony A6, gdzie każda strona to jeden list przewozowy.

Generowanie etykiety dla kuriera DHL

Etykieta A6 wygenerowana przez panel firmy DHL zawsze jest poprawna. Więc nie należy jej w żaden sposób modyfikować. Prosimy zamieścić ją do zamówienia w niezmienionej postaci.

Prawidłowo wyglądająca etykieta DHL

NIEprawidłowo wyglądająca etykieta DHL

Generowanie etykiety dla InPost

Poniżej pokazujemy, jak wygenerować etykietę dla InPost. Proces wygląda tak samo zarówno dla kuriera, jak dla usługi Paczkomatów.

Etykieta A6 wygenerowana przez panel firmy InPost zawsze jest poprawna. Więc nie należy jej w żaden sposób modyfikować. Prosimy zamieścić ją do zamówienia w niezmienionej postaci.

Możesz również sprawdzić poradnik na YouTube: link

Podczas generowania etykiety należy wybrać opcję A6P

Prawidłowo wyglądająca etykieta InPost

NIEprawidłowo wyglądająca etykieta InPost

Generowanie etykiety dla DPD

Poniżej pokazujemy, jak wygenerować etykietę dla firmy DPD. Etykieta A6 wygenerowana przez panel firmy DPD zawsze jest poprawna. Więc nie należy jej w żaden sposób modyfikować. Prosimy zamieścić ją do zamówienia w niezmienionej postaci.

Możesz również sprawdzić poradnik na YouTube: link

Podczas generowania etykiety należy wybrać opcję “Etykieciarka”

Prawidłowo wyglądająca etykieta DPD

NIEprawidłowo wyglądająca etykieta DPD

Generowanie etykiety dla Allegro SMART

Poniżej pokazujemy, jak wygenerować etykietę dla Allegro. Etykieta A6 wygenerowana przez panel firmy Allegro zawsze jest poprawna. Więc nie należy jej w żaden sposób modyfikować. Prosimy zamieścić ją do zamówienia w niezmienionej postaci.

Ustawienie formatu wydruku

Generowanie etykiety kurierskiej

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare